Bestyrelsen

Herunder ser du sammensætningen af bestyrelsen i Kulturrådet, som den er sammensat efter repræsentantskabsmødet i marts 2016.

Du er velkommen til at kontakte et af bestyrelsens medlemmer, hvis du skulle have spørgsmål, kommentarer eller gode idéer af enhver art.

Peter Kjeldsen
formand
Dådyrvej 11 A
4050 Skibby
51 94 00 02 / peter@kuf.dk
Per B. Gottlieb Per Gottlieb
næstformand
Solbærvænget 9
3630  Jægerspris
21 64 86 85 / per@kuf.dk
Ulla Madsen Ulla Madsen
kasserer
Lærkevej 8
3600  Frederikssund
47 31 31 81 / ulla@kuf.dk
Hanne Marie Myrhøj Hanne Marie Myrhøj
rådsmedlem
Bjarkesvej 11
3600  Frederikssund
47 38 63 01 / hannem@kuf.dk
Lars Jepsen-Sølvhøj Lars Jepsen-Sølvhøj
rådsmedlem
Vidarsvej 1
3600 Frederikssund
28 86 03 79 / lars@kuf.dk
Camilla Dupont
rådsmedlem
Hannelundscej 21 A
3630  Jægerspris
28 90 39 29 / camilla@kuf.dk
Hanne Jørgensen
rådsmedlem
Anemonevej 4
4050 Skibby
hanne@kuf.dk
Niels Nielsen
1. suppleant
Lærkevej 6
4050 Skibby
47 52 84 08 / niels@kuf.dk
Jens Lindgreen
2. suppleant
Strandstræde 12
3550 Slangerup
47 33 48 31 / jens@kuf.dk
Kenneth Jensen
3. suppleant
Fyrrehaven 18
3630 Jægerspris
47 38 89 99 / kenneth@kuf.dk